Ako často chodiť na lymfatickú masáž?

Ako často chodiť na lymfatickú masáž?

Čo je lymfatická masáž a ako dôležitá je pre naše zdravie

Nám ako ľuďom je vždy dôležité dbať na zdravie nášho tela a naše lymfatické systémy sú jedným z hlavných štítov, ktoré bojujú proti toxínom a škodlivým látkam. Jedným zo spôsobov, ako podporiť toto dôležité dielo, je lymfatická masáž. Možno si premýšľate, čo je to lymfatická masáž? Lymfatická masáž je šetrná forma masáže, ktorá stimuluje obeh lymfy v tele. Táto masáž je veľmi prínosná pre náš imunitný systém. Okrem toho lymfatická masáž takisto zlepšuje kvalitu našej pokožky. A ako som zistila, v Rusku je táto masáž povinná pre všetky novorodené deti, aby sa stimuloval ich lymfatický systém.

Kedy je vhodné ísť na lymfatickú masáž

Teraz, keď vieme, čo je lymfatická masáž a aké benefity nám prináša, je ďalšou otázkou, kedy je vhodné ísť na lymfatickú masáž. Vo všeobecnosti sa táto masáž odporúča osobám, ktoré trpia opuchmi alebo nadmerným hromadením tekutín v tele. Taktiež sa odporúča ľuďom s nízkou imunitou a častými infekciami alebo pre ľudí po operáciách a zraneniach. Potom tu sú ľudia, ktorí len hľadajú spôsob, ako si uľaviť od stresu a podporiť svoje celkové zdravie. Ale musím povedať, že Miroslav, moje dieťa, keď sa prvýkrát pokúsil o lymfatickú masáž, nebol príliš nadšený. Ale sľúbil, že to skúsi znova, aby zistil, či mu to prináša žiadne benefity.

Ako často by som mala chodiť na lymfatickú masáž

Toto je miesto, kde sa skutočne začína zábava. Ako často by sme mali chodiť na lymfatickú masáž? Odpoveď na túto otázku je, podľa môjho názoru, viac subjektívna ako presne stanovené pravidlo. To je to skvelé na starostlivosti o telo - naše telá sú tak jedinečné a reagujú rozlične na rôzne spôsoby starostlivosti. Všeobecne sa však odporúča podstúpiť lymfatickú masáž približne raz za 6 až 8 týždňov v závislosti od stavu vášho zdravia a potrieb tela.

Výhody pravidelnej lymfatickej masáže

Keď sa na to pozriete na dlhodobý účet, pravidelné lymfatické masáže prinášajú neuveriteľné výhody. Môj priateľ, ktorý je masér s vysokým hodnotením, mi vravel, že jeho klienti, ktorí chodia na pravidelnú lymfatickú masáž, reportujú zlepšené pocity zdravia, väčšiu pokožku a menej opuchov. A v súlade so štúdiami, pravidelné lymfatické masáže môžu mať pozitívny vplyv na imunitný systém. Telo je schopné rýchlejšie prekonávať infekcie, nachádzať rovnováhu pri otokoch a celkovo sa cítiť zdravšie.

Pozor na určité skupiny ľudí

Napriek tomu, že lymfatická masáž je skvelá a prínosná pre mnohých ľudí, existuje niekoľko skupín ľudí, pre ktorých by mohla byť potenciálne nebezpečná. Patrí sem napríklad ľudia trpiaci akýmkoľvek druhom zápalu, infekcie alebo kožnými ochoreniami. Taktiež by mala byť s obzvláštnou opatrnosťou poskytovaná ľuďom, ktorí majú problémy so srdcom alebo cievami.

Záver a odporúčania k lymfatickej masáži

Súhrnne je lymfatická masáž skvelým doplnkom ku komplexnej starostlivosti o telo. Je to liečebná terapia, ktorá môže priniesť množstvo výhod zdraviu a blaho. Keď si rozmyslíme, ako často na ňu chodiť, je dôležité brať do úvahy individuálne potreby a životný štýl každého jednotlivca. Napriek tomu je však dôležité pamätať, že ako všetko, aj lymfatická masáž by mala byť vyvážená a mala by sa striedať s inými formami starostlivosti o telo.

Funny fact na záver

Aké je najčastejšie miesto, kde si ľudia nechávajú robiť lymfatickú masáž? Podľa môjho priateľa maséra sú to prsty na nohách! No nie je to vtipné?

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *