Ako masáž po pôrode pomáha pri zvládaní stresu

Ako masáž po pôrode pomáha pri zvládaní stresu

Poznávajte pôrodnú masáž

Môže sa zdať, akoby bola masáž po pôrode len luxusným víkendovým zážitkom pre matky, ale je omnoho viac ako to. Po pôrode môže byť pre ženu veľmi ťažké, fyzicky aj psychicky. Sú tu bolesti, strach, úzkosť a stres z toho, že sa musíme postarať o nového člena rodiny. A tu vstupuje do hry masáž po pôrode. Táto terapia je skutočnou záchranou pre mnohé matky, vďaka ktorej dokážu lepšie zvládať stres a výzvy spojené s materstvom.

Prednosti masáže po pôrode

Už ste niekedy skúšali masáž po pôrode? Ak nie, určite je čas, aby ste to zvážili! Pomáha mi to veľmi, a mysliac na to som sa rozhodla o tom napísať. Je to taký krásny spôsob, ako pekne uzatvoriť jednu kapitolu a začať druhú. Len predstavte si: ležíte v tichej, pokojnej miestnosti s príjemnou hudbou a sviečkami... Hoci v realite môže byť vaše okolie o niečo menej idylické (a dej sa, že aj u mňa doma s mojím zvedavým papagájom Totom niekedy je), táto chvíľa relaxácie fakt stojí za to. Stav, v ktorom sa cítite uvoľnene, ukludené a vnímavé, je veľmi dôležitý, pretože to pomáha telu prechádzať procesom uzdravenia.

Masáž ako prostriedok proti stresu

Liečivé vlastnosti masáže po pôrode idú ďaleko za hranice fizického uzdravenia. Je to taktiež mocný nástroj na zvládanie stresu a úzkosti. Cítiť dotyk a starostlivosť profesionálneho terapeuta môže mať na ženu silný účinok. Sama som to zažila. Masáž mi poskytla cenný čas, kedy som si mohla oddýchnuť a dať svoje myšlienky do poriadku. Predstavte si, že ste napätí ako pružina, a potom príde niekto a pomaly, jemne a s láskou vás uvolní. Tak to cíti vaše telo po pôrode – napäté a unavené. A masáž je ten niekto, kto vám pomôže sa uvoľniť.

Naučte sa správnu techniku masáže

Pri masáži po pôrode je dôležité pochopiť, že každá žena je iná a každý pôrod je iný. To, čo funguje pre jednu ženu, nemusí nutne fungovať pre druhú. Preto je dôležité zvoliť si správnu masáž a správneho terapeuta. Kvalifikovaný masér by mal vedieť poskytnúť radu a návod, aké techniky sú pre vás najvhodnejšie. Sama som mala šťastie na skvelú masérku, ktorá mal aj veľa trpezlivosti, keď som jej od začiatku hovorila, čo mi robí dobre a čo nie. Jej profesionálne rady a techniky mi pomohli zbaviť sa napätia a bolesti, ktoré som pociťovala po pôrode.

Masáže a emocionálne blaženstvo

Akú má masáž vplyv na naše emócie? Mnoho žien, vrátane mňa, hovorí o pocite eufórie po masáži. Toto emocionálne blaženstvo je zapríčinené tým, že počas masáže sa v našom tele uvoľňujú hormóny šťastia - endorfíny. Tieto hormóny pomáhajú zlepšiť našu náladu a sú výborným prostriedkom proti stresu. Masáž po pôrode je preto skvelou voľbou pre všetky matky, ktoré sa chcú cítiť lepšie, uvoľnenejšie a šťastnejšie.

Praktické tipy pre masáž po pôrode

Kým je pravdou, že naša poloha počas masáže je veľmi dôležitá, mala by som spomenúť aj niekoľko ďalších vecí, na ktoré by ste mali pamätať. Napríklad, aby ste boli úplne pohodlní. Ak vás niečo tlačí alebo sa cítite nepohodlne, povedzte to masérovi. Je tiež dobré, ak máte pred masážou čas na relaxáciu. A nezabudnite vypiť dostatok vody. Dehydratácia môže spôsobiť napätie a bolesť, ktorú si nahmatá váš masér. Vždy si tiež otestujte oleje alebo krémy, ktoré bude terapeut používať, aby ste sa uistili, že ste na ne alergickí. A moje posledné zlaté pravidlo - nezabudnite dýchať. Hlboké dýchanie pomáha uvoľniť napätie a zlepšiť relaxáciu počas masáže.

Koniec

Dúfam, že som vás inšpirovala skúsiť masáž po pôrode. Nie je to len o uvoľnení svalov po pôrode, je to takisto o starostlivosti, ktorú si zaslúžite. O chvíľi, kedy sa môžete zamerať len na seba a svoje bližné potreby. Je to darček, ktorý si môžete dať - čas, priestor a pozornosť, ktorú si zaslúžite. Tak čo na to hovoríte, dáte si masáž?

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *