Autoerotika: Ako ju praktizovať s nadšením

Autoerotika: Ako ju praktizovať s nadšením

Úvod do sveta autoerotiky

Ja, Lucia, som si uvedomila, že autoerotika má veľmi veľký význam pre moje osobné sexuálne zdravie a pohodu. A prečo to považujem za dôležité? Autoerotika nám pomáha spoznávať naše vlastné telo, učíme sa, čo nám robí dobre a čo nás vzrušuje. Je to najlepší spôsob, ako rozšíriť naše sexuálne horizonty, učiť sa nové veci a pripraviť nás na sex s partnerom.

Nechcem, aby ste sa obávali alebo cítili vinnými za pociťovanie potešenia sami zo seba. V skutočnosti vám môže prínosť ďalšie výhody, okrem fyzických. Napríklad, môže to zlepšiť váš spánok, znižovat stres, zlepšovať vašu sebadôveru a pomáhať vám lepšie spoznať svoje telo. Toto všetko nám môže pomôcť aj pri udržiavaní zdravého vzťahu so sexuálnym partnerom.

Význam pohodlia a bezpečnosti pri autoerotike

Pri autoerotike je veľmi dôležité pociťovať pohodlie a bezpečie. Je to doba, kedy by sme mali byť v súlade so sebou samými a vychutnávať si chvíle naplno. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre spodné prádlo, erotické hračky alebo len naše ruky, všetko je dovolené, pokiaľ sa cítime príjemne.

Ak je to možné, nájdite si sami pre seba miesto, kde sa cítite najviac bezpečne a pohodlne. Pre niekoho je to kúpeľ, pre iného je to posteľ. Ján vo svojej knihe na tento účel určil jednu časť obývacej izby. A nezabudnite, dôležité je, aby ste mali súkromie. Média často propagujú sexuálne vzrušenie ako niečo rýchle a intenzívne, ale hoci sú momenty, keď potrebujeme rýchle uspokojenie, je tiež dôležité si nájsť čas a priestor na rozvíjanie nášho vzťahu so sebou samými.

Učenie sa vášho tela a nových techník

Ako už som spomenula, autoerotika je skvelý spôsob, ako sa naučiť viac o našom tele. Na základe vlastnej skúsenosti, môžem povedať, že niekedy som bola prekvapená, odkiaľ a ako môžu prichádzať rôzne pocity potešenia. Pre niekoho môže byť určitý druh stimulácie príjemnejší než iný. Experimentovanie a objavovanie nových foriem stimulácie môže byť nesmierne zaujímavé. A často aj veľmi očarujúce.

Odporúčam vám teda experimentovať s rôznymi technikami, pózami a dokonca aj pomôckami. V prípade hračiek je dôležité pripomenúť, že všetko nové by malo byť prevzaté s opatrnosťou a vždy je najlepšie používať dostatočné množstvo lubrikantu. Osobne sa mi napríklad veľmi páči používanie vibrátora, a to aj v časoch, keď nepraktizujem autoerotiku. Je to naozaj skvelá pomôcka, ktorá môže obohatiť tak naše osobné chvíle, ako aj sex s partnerom.

Prepojenie autoerotiky a meditácie

Jedným zo zaujímavých odvetví autoerotiky je meditatívne masturbovanie alebo ako ja to rada nazývam "šepkanie duši". Táto prax spočíva vo zmiešaní meditácie s autoerotickými technikami, pričom cieľom nie je dosiahnutie orgasmu, ale potešenie a pokoj, ktorý pritom cítite. Je to naozaj skvelý spôsob, ako sa cítiť naplno prítomnými vo vašom tele a vychutnávať si vlastný dotyk.

Možno sa vám teraz v hlave mihajú rôzne otázky. Prečo by som mala praktizovať takúto formu autoerotiky? Koľko času by som tomu mala venovať? Môžem dosiahnuť orgazmus aj takto? Ako to mám praktizovať? Na všetky tieto otázky existujú odpovede a v skutočnosti, existuje mnoho zdrojov a návodov, ktoré vám môžu pomôcť s touto praktikou.

Ak ste zvedaví, skúste túto formu a pozrite, či vám prináša potešenie a výhody, o ktorých som hovorila. Vždy je dobré zvládať rôzne formy autoerotiky, či už to je rýchla a intenzívna forma alebo meditatívnejšia prax. Je dôležité pripomínať, že každý je jedinečný a to, čo funguje pre jedného, nemusí nutne fungovať pre iného. Najdôležitejšie je to, aby vás to bavilo, cítili ste sa pohodlne a bezpečne a aby to prispievalo k vašemu osobnému sexuálnemu zdraviu a pohode.

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *