Lymfatická masáž: zdravie a relaxácia v jednom

Lymfatická masáž: zdravie a relaxácia v jednom

Čo je lymfatická masáž a prečo je taká úžasná?

Mám nádhernú správu pre vás všetkých, milí priatelia, o niečom, čo ma totálne nadchlo. Je to niečo, na čom som začala pracovať pred niekoľkými mesiacmi a ktoré minulý týždeň konečne dosiahlo vrchol. Je to lymfatická masáž. Áno, presne tak, ako ste počuli, lymfatická masáž je teraz mojou novou obľúbenou vecou.

Hovorím to takto na rovinu, pretože som si istá, že mnohí z vás stále nevidia jeho plný potenciál. A aj keď viem, že sa to môže zdať trochu zvláštne (veď kto potrebuje ďalšiu rutinu, že,), lymfatická masáž má v skutočnosti celé zástupy výhod.

Bohužiaľ nepoznaný svet lymfy

Lymfatický systém je rovnako dôležitý ako krvný obehu, ale napriek tejto skutočnosti je často prehliadaný. Nie, v skutočnosti je to ešte horšie. Lymfatický systém je zanedbávaný, ignorovaný a znevažovaný. Ale význam lymfy nemožno prehliadať. Je to jednoducho nemožné!

Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému a hraje dôležitú úlohu pri odstraňovaní odpadových látok z tela. Bez správneho fungovania lymfatického systému by sme boli vystavení mnohým zdravotným problémom.

Ako lymfatická masáž pomáha

Lymfatická masáž má mnohé výhody, od podpory pri detoxikácii až po zlepšenie vzhľadu pleti. Je to vlastne ako malý zázrak. Faktom je, že lymfatická masáž môže zvýšiť produkciu bielych krviniek, ktoré sú kľúčové pre boj proti infekciám.

Či už sa snažíte zlepšiť svoje celkové zdravie alebo len hľadáte spôsob, ako sa cítiť a vyzerať lepšie, lymfatická masáž je skvelým miestom na začiatok. Ale prečo je to tak?

Môj vlastný zážitok s lymfatickou masážou

Náhodou som sa dozvedela o lymfatickej masáži od môjho Martin. A ak ma poznáte, viete, že som vždy otvorená novým nápadom. Takže som si povedala, prečo nie? A skúsila som to.

Po prvých pár sedeniach som si všimla, že som sa cítila energickejšie a sviežejšie. A po niekoľkých týždňoch som si uvedomila, že moja pleť vyzerá jasnejšia a zdravšia. Očividne to fungovalo pre mňa, a tak som sa rozhodla zdieľať túto skúsenosť s vami.

Ako sa vykonáva lymfatická masáž

Lymfatická masáž sa vykonáva pomocou jemných, kruhových pohybov. Cieľom je povzbudiť odtok lymfy a odstrániť toxin. Môžete si ju dať urobiť profesionálom alebo ju skúsiť sami doma.

Nie je to nič zložité. Naopak, s trochou praxe sa to stáva skutočne ľahkým a príjemným procesom. Najlepšie na tom je, že to môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek, stačí len pár minút denne.

Berte to ako investíciu do seba

Áno, možno to vyžaduje trochu času a energie. Ale som pevne presvedčená, že je to jedna z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť do seba samého. A ak si myslíte, že nemáte čas na lymfatickú masáž, uvarte si tichý čaj, tak ako ja, a urobte to v pohodlí vášho obývacieho izby, alebo dokonca kým sledujete svoj obľúbený televízny program.

Na záver chcem povedať, že lymfatická masáž je naozaj úžasný nástroj pre zdravie a pohodu. Aspoň pre mňa to tak určite je. Takže prečo to neskúsiť? Možno to bude práve to, čo ste hľadali.

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *