Masáž shiatsu: Prečo ju milujú celebrity na celom svete

Masáž shiatsu: Prečo ju milujú celebrity na celom svete

Poznávanie masáže shiatsu

Lucia som a milujem písanie o témach, ktoré mi sú blízke. Dnes to bude o niečom, čo ma nadchlo a zároveň potešilo. Istotne ste už počuli o masáži shiatsu - technike, ktorá už roky očaruje celebritu za celebritou po celom svete. Veď vôbec nie je nezvyčajné vidieť známe tváre ako Madonna, Lady Gaga či David Beckham ako sa lúčia so stresom a bolesťou touto starodávnou japonskou metódou.

Shiatsu v preklade znamená "tlak prstov" a je to forma telesnej terapie, počas ktorej terapeut používa hmlisté dotyky, tlak i manipuláciu s časťami tela s cieľom zlepšiť celkový zdravotný stav, redukovať stres a uvoľniť napätie. Myslím, že to je niečo, čo by sme si všetci občas zaslúžili, nie?

Pozitívne účinky masáže shiatsu

Po roku s výzvami a nástrahami, ktoré prinesla pandémia, sú účinky masáže shiatsu presne tým, čo potrebujeme. Zlepšenie cirkulácie krvi, zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, detoxikácia tela, zlepšenie trávenia a podpora duševnej pohody - to sú len niektoré z pozitív, ktoré táto technika ponúka. A to sú len tie viditeľné. Niet divu, že celebritám sa tak páči.

Masáž shiatsu môže byť skutočne účinným nástrojom na redukciu stresu a úzkosti, ktorá v dnešnej dobe čoraz viac stúpa. A upriami, kto z nás si neobčas povie, že potrebuje niečo, čo by ho uvoľnilo a pomohlo mu relaxovať?

Ako prebieha masáž shiatsu

Predstavte si, že ležíte na mäkkom tatami, v tmavšej miestnosti s tichou zenovou hudbou v pozadí. Terapeut začína jeho prácu a úplne sa ponoríte do pocitu hlbokého uvoľnenia. Áno, to je masáž shiatsu! A nehovorím len o jednorazovom zážitku. To je neustála cesta, ktorá sa mení s každým dotykom. Je to ako joga pre telo a meditácia pre myseľ.

Aj keď každá masáž shiatsu je jedinečná, základné princípy zostávajú rovnaké: tlak je vyvinutý pomocou prstov, palca a dlane na špecifické body na tele, ktoré sú spojené so sekanmi energie, známymi ako meridiány. Priaznivci sa domnievajú, že týmto spôsobom sa uvoľňuje a vyrovnáva životná energia, zvaná Qi.

Aké sú kontraindikácie masáže shiatsu

Áno, áno, shiatsu je skvelá, ale ako každá terapia, aj táto má určité kontraindikácie. Preto vám odporúčam vždy konzultovať s odborníkom a informovať ho o svojom zdravotnom stave. To je dôležité, pretože týmto spôsobom terapeut dokáže pripraviť individuálny program, ktorý bude najlepší práve pre vás.

Medzi kontraindikácie patrí tehotenstvo (najmä prvé tri mesiace), infekčné a kožné choroby, kardiovaskulárne ochorenia alebo zlomeniny. Takisto, ak ste nedávno podstúpili chirurgický zákrok, je dôležité počkať aspoň 6 týždňov pred začiatkom akéhokoľvek typu masáže.

Zaujímavosti o shiatsu

Ste vedeli, že shiatsu je uznávaná ako oficiálna forma liečby v Japonsku a je tam bežne praktizovaná? Alebo že Tokujiro Namikoshi, zakladateľ moderného shiatsu, začal používať túto techniku na liečbu svojej matky, ktorá trpela reumatizmom?

Je fascinujúce, že táto jednoduchá a pritom tak silná technika môže ponúknuť tak veľa úžitkov. Tak prečo ju neskúsite? Možno práve vy budete ďalšia celebrita, ktorá sa zamiluje do shiatsu!

Tipy, ako si vychutnať masáž shiatsu

Jedným z najlepších tipov, ktoré vám môžem dať, je jednoduchý: Buďte otvorení. Buďte otvorení novým skúsenostiam, novým pocitom. Zabudnite na to, čo si myslíte, že viete o masážach a dovolte si byť prekvapený.

Druhým tipom je nenechať sa vystrašiť. Áno, občas môže byť veľa tlaku a môže to byť intenzívne, ale to je súčasť procesu. Každý máme rôzny prah bolesti a ak sa cítite nepohodlne, vždy to povedzte svojmu terapeutovi.

Moja skúsenosť so shiatsu

Na záver by som chcela zdieľať svoju osobnú skúsenosť so shiatsu. Mala som to šťastie, že som podstúpila niekoľko procedúr a môžem potvrdiť, že je to naozaj niečo výnimočné. Samozrejme, môžete nájsť mnoho typov terapie, ale pre mňa, shiatsu je tá pravá.

Možnosť cítiť, ako sa vaše telo uvoľňuje a napätie mizne, je neopísateľná. Po každej sedení som sa cítila prenovená, žiarivá a plná energie. Preto vždy odporúčam shiatsu ako skvelý spôsob, ako sa postarať o svoje telo a dušu.

Ako som povedala, je to cesta, nie jednorazová destinácia. A cesta shiatsu je jednoznačne cesta, na ktorej stojí za to sa vydať.

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *