Prekvapivé výhody francúzskeho bozkávania s masérkou

Prekvapivé výhody francúzskeho bozkávania s masérkou

Východiskový bod: prečo francúzske bozkávanie<\h2>

Teraz, nemusíte sa hneď zaleknúť, že som tu aby som vás presviedčala o výhodách nejakých neprístojností! Francúzske bozkávanie, ak ešte nepoznáte, je pre mnohých označenie pre vášnivý bozk, taký, kde sa do hry zapájajú aj jazyky. Takéto bozkávanie je veľmi intenzívne a emocionálne, a preto má aj niektoré pozitívne účinky, o ktorých by ste možno ani netušili. No a keď pridáme do rovnice ešte aj masérku, výsledok je viac než prekvapivý. Ale o tom viac čoskoro.

Zlepšenie kondície srdca a pľúc<\h2>

Už ste niekedy počuli, že bozkanie by mohlo mať pozitívny vplyv na srdce a pľúca? Ja som to tiež nevedela, kým som sa nerozhodla písať tento článok. Francúzske bozkávanie totiž zvyšuje tepovú frekvenciu, podobne ako napríklad beh, a to je vyložene dobrý workout pre naše srdce. Navyše pri intenzívnom bozkaní sa zrýchluje dýchanie, takže pracujú aj naše pľúca. A ak to ešte prenesieme do prostredia masážneho salónu, okrem iného si tam jistotne užijeme aj zostupný adrenalin z vedomia, že nás v ďalšej minúte čaká uvoľňujúca masáž.

Bozkávanie ako zdroj endorfínov

Viete akí sme tí šťastní, keď sú v našom tele endorfíny, tie takzvané hormóny šťastia? Francúzske bozkávanie je jednou z najlepších metód, ako ich do nášho tela dostať, a keďže masáž tiež umožňuje uvoľnenie týchto hormónov, ide o perfektnú dvojicu pre maximálnu relaxáciu. Endorfíny totiž okrem iného znižujú stres a bolesť, takže zažijete príjemne chvíle relaxácie a odpočinku, či už doma, alebo v masážnom salóne.

Francúzske bozkávanie ako cesta k lepšej nálade

Na toto vás ste už asi došli sami, ale francúzske bozkávanie – a to nielen s masérkou, ale aj s partnerom – je fantastický prostriedok na zlepšenie nálady. V skutočnosti, je to jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšiť svoj deň, ak sa cítite trochu dolu. V prípade, že ešte nemáte vhodného partnera na bozkávanie, odporúčam objednať si masáž u certifikovanej masérky a francúzske bozkávanie si predstaviť – uvidíte, ako sa vám nálada zlepší!

Výhody pre pokožku

Netreba hádam ani hovoriť, že pocit, ktorý zažijeme pri francúzskom bozkaní, keď sa nám zrýchli srdcový tep a dýchanie, podporuje aj prekrvenie pokožky a môže ju teda urobiť sviežejšou a žiarivejšou. Už vám niekedy prišlo na um, že vaša pokožka môže mať aj iné výhody z francúzskeho bozkávania? Tento pocit napätia a vzrušenia môže totiž stimulovať produkciu kolagénu v pokožke, čo je proteín zodpovedný za jej pružnosť a mladistvý vzhľad.

Bozkávanie ako zdroj kreativity

Bozkávanie, a to najmä intenzívne francúzske bozkávanie, má tiež tendenciu posilňovať našu kreativitu. No a keď k tomu pridáme relaxáciu počas masáže, otvára sa pred nami priestor pre nové myšlienky a inspirácie. Ak máte teda pocit, že vás už unavujú tie isté staré nápady a potrebujete trochu šťavy na vytlačenie nových, skúste spojiť francúzske bozkávanie s masážou. Mohlo by vás to naozaj povzbudiť a priniesť niečo nové do vášho života.

Posilnenie imunitného systému

Áno, prečítali ste si to správne. Francúzske bozkávanie môže dokonca pomôcť posilniť váš imunitný systém. Znie to šialene, však? Ale je to tak. Keď sa bozkáme, naše telo produkuje viac slín, ktoré obsahujú enzýmy, ktoré bojujú proti baktériám. A keďže masáž je tiež skvelý spôsob, ako povzbudiť imunitný systém a uvoľniť toxíny, ide o skutočne perfektný duet pre zdravie. Takže dokonca aj keď ste doma chorý, nezabúdajte na tieto dve skvelé techniky. Verte mi, určite to pomôže!

Výhody pre vzťahy

A na záver, ale rozhodne nie na poslednom mieste, francúzske bozkávanie môže mať obrovský vplyv na vaše vzťahy. My, ľudia, sme totiž tvory so silným potrebom fyzického kontaktu, a bozkávanie je jedným z najintímnejších spôsobov, ako túto potrebu uspokojiť. Keď sa bozkávame s niekým, koho milujeme, posilňujeme tým vzťah a tým aj naše šťastie. A keď si k tomu pridáme ešte masáž, vzniká skutočne silný balík, ktorý môže urobiť zázraky pre vaše vzťahy.

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *